Ürün Kodu: 1709
Kategoriler: Laboratuvar Projeleri

GENARTEK anahtar teslimi laboratuvar çözümleri ve hizmetleri ile müşterilerinin;

  • Moleküler Biyoloji, Mikrobiyoloji, Klinik Genetik, Diagnostik Laboratuvarları
  • Hayvan Sağlığı Analiz ve Araştırma Laboratuvarları
  • Gıda Güvenliği ve GDO Analiz Laboratuvarları
  • Kriminal Biyoloji ve DNA Analiz Laboratuvarları
  • Hücre Kültürü Laboratuvarları
  • İlaç – Aşı Üretim ve Ar&Ge Laboratuvarları
  • Kemoterapi ve TPN İlaç Dolum Alanları

gereksinimleri için projelendirme hizmetleri ve anahtar teslimi olarak yapılması konusunda uzmanlığınıreferansları ile kanıtlamıştır. Firmamız tarafından kurulan laboratuvarın tedarikçi konumundaki üreticileri bir araya getirerek laboratuvarın ihtiyaçlarına uygun halde; kaliteden ve sürdürülebilirlikten ödün vermeden, efektif şekilde çözüm sunmaktadır. Firmamız tarafından uygulanan laboratuvar projelerinin tüm bölümleri aşağıdaki aşamalar dahilinde hazırlanmaktadır. Müşterinin isteklerine göre belirtilen aşamalar arasından gerekli olanlar ayrı ayrı seçilebilir veya bütünüyle de uygulanabilir.

Proje Geliştirme

GENARTEK  laboratuvar ihtiyaçları için en efektif planlama ile uygulama projeleri hazırlar. Her laboratuvarın spesifik uygulama amacı ile uygulama yapılacak mevcut fiziki alana göre analiz edilecek örnekler türleri ve uygulama metotlarına göre aşağıdaki detayları içeren ön proje dosyalarıoluşturulur:

Laboratuvar Tasarımı

Uluslararası standartlar ve bunlara bağlı akreditasyon şartlarına uygun olarak iş akışına göre, laboratuvar alanı ölçekli bir fonksiyon planı ile hazırlanır.

Laboratuvarın mevcut fiziki alanı dahilin de fonksiyon bölümleri plan üzerinde yerleştirilir.

Mimari planlar 2D ve 3D render dosyaları ile hazırlanarak onaya sunulur. Bu planlara göre iş planı ve maliyet tabloları oluşturulur.

HVAC Sistemi Çözümleri: Her bir alan için havalandırma koşulları ile özel uygulama alanlarının ( TemizOda ) mekanik altyapı projeleri hazırlanır. Bu aşamada nem, sıcaklık, havadeğişim v.b. kontroller takip otomasyon sistemi dahilinde yapılmaktadır.

Güvenlikli geçişler, yangın alarm sistemleri, izleme ve takip yazılımlarının hazırlanması.

Laboratuvar tezgâhlarının ve depolama/dolap sistemlerinin rutin ihtiyaçlara yönelik planlanması.

Elektrik, UPS, DATA, medikal gaz, su, atık su tesisatları ve telefon hatlarının hazırlanması.

Firmamız uygulama sürecinde tüm altyapı inşaat ve hafriyat süreçlerini de üstlenmektedir.

Cihazlar, Sistemler ve Rutin Sarflar

Projenin içeriğine ve gerekliliklerine uygun ileri teknoloji analiz sistemlerinin yanında gerekli temel laboratuvar ekipmanları ile sarf malzemeleri de hazır halde teslim edilir.

Teknik Eğitim

Firmamız; her bir proje için laboratuvarda kullanılacak spesifik metodolojilere uygun özel olarak hazırlanmış eğitim planları sunmaktadır.
Eğitim hizmetleri, firmamızın uzman ekip kadrosunda bulunan personelleri tarafından organize edilmekte ve verilmektedir. Tüm personel uzmanlık alanında tedarikçi/üretici tarafından sertifikalıpersoneldir.

Eğitim süresinin sonu itibarıyla, laboratuvar personeli, uygulama prosedürlerini yürütmek için gerekli olan tüm teorik ve pratik bilgilere sahip olmuş olacaktır.

Kitlerin ve Testlerin Aplikasyonu

GENARTEK aplikasyon ekibi, laboratuvar bünyesinde çalışılması planlanan tüm testlerin validasyonlarını tamamlanmış olarak, proje sahibinin teknik kadrosuna devir eder ve uzun yıllar destek vermeye devam etmektedir.

Laboratuvar Akreditasyonu

Laboratuvar çalışmaya başladığında, laboratuvarın akreditasyonunun (GMP, GLP, ISO17025, ISO13485 v.b.) alınması için firmamız proje sahibine dokümantasyon desteği ile akreditasyon ve belgelendirme işlemleri için destek olacaktır. Akreditasyon alınabilmesi için, laboratuvarın örnek alma dâhil olmak üzere belirli testlerin ve/veya kalibrasyonların yürütülmesi için tanımlanmış gereklilikleri yerine getirebilmesi lazımdır. Bu gereklilikler; standart metotlar, standart olmayan metotlar ve laboratuvar tarafından geliştirilmiş metotlar kullanılarak yapılan testleri ve kalibrasyonu içerir. Akreditasyon alabilmek için, laboratuvarın kalite, idari ve teknik operasyonları için yönetim sistemleri geliştirmesi zorunludur. Bu fonksiyona laboratuvar yazılımı ile destek olunur.

Teknik Destek ve Servis

Firmamız; ortaya çıkabilecek herhangi bir soruna çözüm bulabilmek ve sorunlara yanıt verebilmek üzere, işler duruma gelen laboratuvara belirli bir süre için kesintisiz teknik destek sunar. Aynısüre boyunca firmamız, laboratuvar personelinin eğitim seviyesini kontrol ederek eğitimlerini güncelleyecektir. Projenin bir parçası olarak tedarik edilen her bir cihaza; kurulum, temel eğitim ve bir yıllık garanti dâhil olacaktır. Bu garanti süresi dolduktan sonra ilave servis sözleşmeleri yapılabilir.

 

 

 

 

 

Ürün Kataloğu Mevcut Değildir
Bu ürün için video mevcut değildir
whatsapp